Apvieno visus Gmail kontus.

Sākumā man bija viens Gmail konts. Tad parādījās otrs un trešais. Piereģistrēju savus domēnus un nolēmu epastu hostēt pie googles, jo lielāka uzticība. Turklāt mainot hostēšanās vietu, nebūtu jāpārnes epasts. Tā nu beigās es paliku ar sešiem googles e-pasta kontiem un vēl diviem svešajiem. Kādu laiku sadzīvoju ar “Multiple Sign-in”, bet tas tā pat nav pārāk ērti. Nedaudz pameklējot internetā atradu pamācību kā apvienot gmail kontus, šis raksts ir latviskotā un nedaudz apdeitotā versija.

 

No sākuma Tev ir jānolemj kurš epasts būs galvenais, es izvēlējos to, ar kuru autorizējos visos google piedāvātajos servisos – youtube, g+, analytics, android market utt. Tev arī tā ieteiktu rīkoties. Pirms sāc apvienot, iesaku ielogoties visos savos gmail kontos, jo sanāks neliela lēkāšana. Augšējais labais stūris, spied uz savas epasta adreses -> “Mainīt kontu” -> “Pierakstīties citā kontā…”

 1. Solis: Pāradresējam ziņojumus uz galveno e-pastu.
 2. Solis: Pievienojam alternatīvo epastu
 3. Solis: Izveidojam iezīmes
 4. Solis: Izveidojam filtru

Tev protams nav jāievēro precīza secība, vari no sākuma visus kontus pāradresēt, tad pievienot. Uztaisīt priekš visiem kontiem iezīmes un filtrus. Tā teikt, strādāt pēc konveijera principa.

Pāradresējam ziņojumus uz galveno epastu. Pat nezinu ko te rakstīt, uztaisīju divus ekrānšāviņus, bet domāju, ka tā pat vajadzētu visam būt lieliski saprotamam. Dodamies uz otro epastu, no kura vēlamies pāradresēt ziņojumus uz galveno.

 

Gmail gadījumā: “Pakalpojuma Mail iestatījumi” -> “Pārsūtīšana un POP/IMAP” -> spiežam “pievienot pārsūtīšanas adresi”, sekojam norādēm. Dodamies uz galveno epastu, apskatām kodu un ievadām paredzētajā vietā.

 

Man personiski stāv, ka epasts, kurš ir pārsūtīts tiek saglabāts kā izlasīts.

 

Inbox gadījumā: “Opcijas” -> “Pārsūtīšana & POP3 pieeja” -> ierakstām ailītē “pārsūtīt e-pastu uz:” sava galvenā epasta adresi un spiežam pievienot. Šeit nav jāievada nekādi apstiprinājuma kodi, vismaz pašlaik.

 

 

 

 

Pievienojam alternatīvo epastu. No galvenā epasta konta.

Dodamies: “Pakalpojuma Mail iestatījumi” -> “Konti un importēšana” un spiežam “Pievienot citu jūsu epasta adresi” tālāk kā attēlos. Ja pievieno epastu no cita servisa, tad iesaku atstāt google smtp servisus, es katrā ziņā tā darīju.

Pēc tam protams jādodas uz otro epasta adresi un jāapskata epasts ko atsūtīja google un jānospiež uz saites, kura apstiprina, ka Tev pieder epasts kuru vēlies pievienot savam galvenajam epasta kontam.

Nedaudz zemāk ir iespēja izvēlēties atbildēt no noklusējuma epasta vai no tā, kuram tika sūtīts, nu to pēc saviem ieskatiem, bet tomēr ieteiktu likt, “Atbildēt no tās pašas adreses, uz kuru tika sūtīts ziņojums”

 

Izveidojam iezīmes. Ja Tev patīk haoss, tad Tava epasta iestatīšana ir beigusies, bet domājams, ka Tu vēlētos lai katram kontam sūtītais epasts būtu savā, atsevišķā mapē, nevis kopīgā iesūtnē.

 

Dodamies: “Pakalpojuma Mail iestatījumi”  -> “Iezīmes” un spiežam “Izveidot jaunu iezīmi”. Nosaukumu ieteiktu izvēlēties atbilstošu epasta kontam.

 

Izveidojam filtru. Filtrs ir tas, kas liks attiecīgajiem epasta ziņojumiem nokļūt vajadzīgajās mapītēs.

 

Dodamies: “Pakalpojuma Mail iestatījumi”  -> “Filtri” -> “Izveidot jaunu filtru” un aizpildām ailīti “Kam:”, kur ieraktam otrā konta epasta adresi un spiežam “Izveidot filtru ar šo meklēšanas kritēriju”.

 

 

 

 

 

 

 

Tā pat kā attēlā atķeksējam “Apiet iesūtni (Arhivēt)” un “Lietot iezīmi”, kur izvēlamies iepriekš uztaisīto iezīmi priekš otra epasta.  Spiežam “Izveidot filtru”

 

Apsveicu, tagad Tev vairs nebūs jāčakarējas pa desmit epasta kontiem, Tu visu varēsi izdarīt no viena.

 

 

 

 

Rezumē. Galā es iegūstu to, ka no viena epasta konta es kontrolēju viņus visus.

Tajā pašā sadaļā “Konti un importēšana” jebkuru kontu vari padarīt par noklusējuma, tas nozīmē, ka epasti defaultā tiks sūtīti no viņa. Es šo funkciju izmantoju, jo kā galveno epastu uzliku to, no kura reģistrējos visos servisos. Bonusā tur vari uzlikt jau iepriekš pieminēto “Atbildēt no tās pašas adreses, uz kuru tika sūtīts ziņojums”. Kā redzi, es vienlaicīgi, ar vienu ielogošanas, pārvaldu astoņu epastu kontus, trijos dažādos epastu servisos. One email to rule them all. :)

Gmail aplikācija telefonā: Defaultā, vismaz manā android ierīcē, iezīmes netiek atjaunotas, tādēļ ir jāveic nelieli uzlabojumi iestatījumos. Iestatījumi -> “defaultais gmail konts” ->”Sinhr. iesūtnes un iezīmes” Saliekam mūsu izveidotajām iezīmēm, ka tiek veikta sinhronizācija, es atstāju defaulto variantu, 4 dienas. Ja tas netiek izdarīts, mēs nevarm veikt nākamo soli. Ejam “paziņojumi par iezīmēm” un pie katras iezīmes saliek vēlamos iestatījumus, vari paskatīties un nošpikot kā stāv pie “Iesūtne”. Pieļauju, ka līdzīgi ir jākonfigurē uz datora esošais epastu pārlūks, bet nezinu, jo nelietoju.

Resurss: http://www.makeuseof.com/tag/how-to-link-multiple-gmail-accounts-together-in-4-easy-steps/

P.S. Atvainojos, ja kaut kas nebija līdz galam saprotams. Es zinu, ka mēdzu nesakarīgi rakstīt, ka mans domas pārlec, es līdzīgi domāju un runāju. Tāds ir tas mans stils.

P.S.S. Varbūt kaut kur citur bija latviski, varbūt nē, kad iedomājos iegooglēt biju jau pusē paveicis rakstu un nolēmu nebojāt savu garīgo un nepārbaudīt. Anyway, ceru, ka noderēs.

 • http://blog.mediasolutions.lv Toms

  Aha… man arī šādi ir, tomēr vienā brīdī iestājās baigais haoss + ļoti labs veids, kā gmailā iedzīvināt ne-gmail e-pastus. :mrgreen:

  Es dodu priekšroku šādam apvienošanas veidam, pie nosacījuma, ja visi maili hostējās pie googles – http://screencast.com/t/PXUuGcNQd7

 • http://www.edds.lv Edds

  Pagaidām neredzu kā varētu rasties haoss, jo katram epastam ir sava iesūtne, un, ja vajag, var arī izsūtni uztaisīt…

 • http://svilpe.lv SVILPE

  Lietoju jau sen trīs pastus gmailā, taču neredzēju nekur iespēju uzlikt refresh laiku (esošais novērotais kādas 30-45 min.) jaunu pastu čekošanai. Tracina, ja gaidi ātru/svarīgu pastu un manuāli jāspaida “Check mail now” gmaila settingos. Otrs variants, ka man līkas rokas. :)Ā, nē, līkas acis – http://googlesystem.blogspot.com/2010/03/refresh-pop3-accounts-in-gmail.html